close
تبلیغات در اینترنت
سامانه پیامک رایگان اس ام اس دانلود کتب دینی و تاریخی
loading...

نورالــــــثقلیـن

دانلود کتب دینی و تاریخی

کلیپ های پندآموز
">روزه تابستان">داخل تنور شو!">آخوندهای جهنمی!اهل سنت! ولادت حضرت مهدی
معرفی کتاب صحیح بخاری
مناظره امام رضا ع با ادیان

                                                                                                              سایر کلیپ ها
سامانه نجاح سامانه موسسه

الاعتقادات (صدوق رض)

ابوالفضل حیدری بازدید : 21 یکشنبه 15 فروردين 1395 زمان : 12:45 نظرات ()

 

 


ألاعتقادات فی دین الامامیة یا اعتقادات الامامیة مشهور به اعتقادات صدوق کتابی مختصر در علم کلام شیعه نوشته شیخ صدوق متوفای ۳۸۱ ق. او در این کتاب با استناد به روایات معصومانع به اثبات عقائد شیعهمی‌پردازد. شیخ صدوق این کتاب را هنگام سفر به نیشابورو به درخواست عالمان نیشابوری نوشته است. این کتاب دارای شروح و ترجمه‌های فراوانی است

.

کتاب جریان شناسی قیام کربلا

ابوالفضل حیدری بازدید : 25 چهارشنبه 28 بهمن 1394 زمان : 1:53 نظرات ()

 

 

حادثه عظیم و ارزشمند کربلا توجه محققان بسیارى را، از شیعه و سنى و حتى غیرمسلمان، به خود جلب کرده و هر یک از زاویه اى به آن نگریسته و آن را مورد بررسى و تحلیل قرار داده اند اما به نظر مى رسد هنوز نکات و مطالب قابل توجهى وجود دارد که به دلیل حساسیت و یا شهرت، کم تر مورد نقد و بررسى قرار گرفته است; از جمله این موارد، شناخت دقیق تفکر سیاسى ـ مذهبى نیروهاى عراقى اى است که در برابر قیام امام حسین(علیه السلام)صف آرایى کردند و در کوفه و کربلا حزب اموى را یارى رساندند. اهمیت پرداختن به این موضوع، ناشى از جایگاه تاریخى شهر کوفه به عنوان مهد تفکر شیعه و مرکز اجتماع شیعیان است. این سابقه تاریخى با وقوع حادثه کربلا در حوزه ى جغرافیاى سیاسى این نقطه، بر پیچیدگى تحلیل این نهضت افزوده و سبب شده است که همیشه صورت ظاهرى آن ـ به عمد و یا به سهو ـ مورد توجه قرار گیرد و به آن دامن زده شود تا حقیقت ماجرا و یا قسمت قابل توجهى از آن در ابهام بماند و چهره ى بازیگران و دست اندرکاران واقعى آن آشکار نگردد

 

منبع: http://www.parsbook.org

کتاب فرحة الغری فی تعیین قبرامیرالمونین علی ع

ابوالفضل حیدری بازدید : 25 چهارشنبه 28 بهمن 1394 زمان : 1:43 نظرات ()

 

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

صلّی اللَّه علی محمّد رسوله و علی آله و علی من دعا بدعوته إلی یوم الدّین

ذکر علیّ عباده

در میان نگارشهای اسلامی، خواه شیعی و خواه سنّی، آنچه در باره فضل و فضیلت و زندگانی سرور یگانه پرستان، امیر باورداران و پیشوای پرهیزگاران، علی بن أبی طالب- سلام اللَّه علیهما-، به قلم آمده، از شمار بیرون است و در محدوده پندار نمی گنجد.

جای هیچ شگفتی نیست؛ زیرا که امیر مؤمنان- صلوات اللَّه و سلامه علیه- به گواهی خرد و کتاب و سنّت و تاریخ، گرامی ترین مردمان، پس از رسول خدا- صلّی اللَّه علیه و آله- بود و پس از پیامبر- صلّی اللَّه علیه و آله- چکاد زهد و عبادت و دانش و بصیرت او را بود.

منبع:www.ghaemiyeh.com

کتاب امامت و ولايت روح ديانت

ابوالفضل حیدری بازدید : 135 پنجشنبه 01 بهمن 1394 زمان : 22:26 نظرات ()

 

همان طور که همه مي­دانيم وظيفه ­ي هر انساني، تحقيق و بررسي درباره­ ي دين حق و پيروي از آن در زندگي­ است و اين به معناي راه يافتن به سعادت و رسيدن به هدفي است که خداوند متعال ما را براي آن خلق کرده است. هم اکنون که از ميان همه­ اديان، حقانيت اسلام  بر ما روشن گشته و مفتخر به پيروي از پيامبر ختمي مرتبت حضرت محمد صلي الله عليه و آله شده ­ايم، بر ما لازم است با تحقيق و بررسي مذاهب گوناگون اسلامي که هر يک خود را اسلام راستين دانسته و معتقدند که راه رسيدن به حقيقت نوراني اسلام هستند، مسير درست رسيدن به کمال ايمان و حقيقت گوهر دين مبين را يافته و با تمسک به آن به هدايت دست يابيم.

 کتاب پيش رو حاصل بخشي از تحقيقات و زحمات طولاني مدت حضرت آيت الله استاد دکتر حسيني قزويني در موضوع ولايت اميرالمؤمنين عليه السلام است که به صورت کاملا علمي اما مختصر ارائه گرديده است. ايشان معتقدند که بر همه مؤمنين لازم است اعتقاد خود به ولايت اهل بيت عليهم السلام را با استفاده از منابع صحيح و معتبر اثبات کنند و بر همين اساس جزوه کوچکي از مباحث ايشان با عنوان "اثبات امامت در پنج دقيقه" تهيه گرديد و در اختيار مخاطبين قرار گرفت که کتاب پيش رو تنظيم و تکميل شده آن جزوه مختصر است.

 اين کتاب در هفت بخش سامان يافته است که پس از طرح ضرورت تحقيق از مذهب و اثبات ولايت حضرت علي عليه السلام از قرآن و روايات اهل سنت، به صورت خلاصه نقد ادله خلافت خلفاي اهل سنت با شيوه علمي و محترمانه مطرح شده است.

 عناوين فصول کتاب عبارتند از:

 1- ضرورت تحقيق و بررسي درباره ي مذهب

2- چرا شيعه خود را فرقه ناجيه ميداند؟

3- خلافت حضرت علي عليه السلام براساس منابع اهل سنت

4- واقعه عظيم غدير خم در منابع اهل سنت

5- نقد ادّله اهل سنت بر خلافت ابوبكر

6- خلافت عمر بن خطاب

7- خلافت عثمان

لينک دانلود فايل pdf

لينک خريد اينترنتي کتاب «امامت و ولايت روح ديانت»

 

مروج الذهب مسعودی

ابوالفضل حیدری بازدید : 20 جمعه 25 دي 1394 زمان : 12:58 نظرات ()

 

مُروج‌الذَهَب و معادن‌الجوهر (به فارسی: مرغزارهای زر و معادن گوهر) کتابی است تاریخی نوشته علی بن حسین مسعودی، تاریخ‌نویس و جغرافی‌دان سدهٔ ۴ هجری. نام کتاب (که برخی به اشتباه مروّج الذهب می‌خوانند) به معنی گذرگاه‌ها و معدن‌های گوهر است (مروج جمع مَرج به معنای چمنزار یا مرغزار است). مروج‌الذهب که در ۱۳ جلد به نگارش درآمده به ضبط و ثبت تاریخ بشر، داستان‌های تاریخی و مسائل قوم‌شناسی مللی می‌پردازد که مسعودی در مسیر مسافرتهای خود از مصر تا هندوستان آنها را ملاقات کرده بود. مروج‌الذهب به زبانهای مختلف ترجمه شده‌است که از آن جمله می‌توان به ترجمهٔ فرانسوی آن که تحت نام Les prairies d’or در سال ۱۹۶۲ در پاریس به چاپ رسیده‌است اشاره کرد. مروج‌الذّهب آخرین اثر مسعودی که حاصل یک عمر جهانگردی و مطالعه عمیق وی در حوزه اندیشه‌ها و رفتار اقوام مختلف می‌باشد، در سال ۳۳۲ هجری قمری توسط مولف تالیف گردیده و در سال ۳۳۶ هجری در آن تجدید نظر نموده. که نزد اروپائیان آوز قوی مسعودی نیز نامیده می‌شود، در ۱۳۲ باب تنظیم گشته و به دو بخش قبل از اسلام و بعد از اسلام تقسیم می‌شود. در بخش نخست به خلقت جهان و توصیف زمین و ذکر سرزمینها و دریاها و رودها و کوه‌ها پرداخته و همچنین سخن از تاریخ انبیا و اخبار ملتها اعم از یهودی، مسیحی، هندی، ایرانی، یونانی و رومی و عرب مطالبی عرضه داشته و در بخش دوم مطالبی از ولادت پیامبر اکرم، تاریخ بعثت و هجرت و خلفای راشدین، اموی و عباسی تا سال ۳۳۶ ه قمری مطرح نموده‌است.


درباره ما
Profile Pic
این سایت جهت ترویج و گسترش معارف امامت و مهدوی ایجاد گردیده است. همچنین در این وبلاگ مطالب علمی را در قالب مقاله و کتاب درج می کنیم تا مورد استفاده قرار گیرد. ان شاالله ابوالفضل حیدری نویسنده و پژوهشگر حوزه معارف اسلامی ( تاریخ ، ادیان ، مهدویت ، فقه و حقوق) سطح 4 حوزه علمیه قم دانشجوی ارشد فقه و حقوق www.aboalfazl.h@gmail.com
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  نظرسنجی
  نظزتان درباره این سایت چیست؟
  صفحات جداگانه
  پیوندها
  قالَ الاِمامُ الْباقِرُ(عليه السلام): عالِمٌ يُنتَفَعُ بِعِلمِهِ اَفضَلُ مِن سَبعينَ اَلف عابِد؛
  دانشمندي كه از علمش سود برند،از هفتاد هزار عابد بهتر است.(بحارالانوار،ج75)

  آمار سایت
 • کل مطالب : 93
 • کل نظرات : 2
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 5
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 56
 • باردید دیروز : 16
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 84
 • بازدید ماه : 490
 • بازدید سال : 490
 • بازدید کلی : 17,468
 • کدهای اختصاصی
  قرآن آنلاین
  دانلود کلیپ طنز سیاسی دکتر سلام
  فرق مسئولین ما با اصحاب امام صادق ع

  راشل کوری_گروه فاطمة الزهرا
  ">